دانلود با لینک مستقیم فایل<تحقیق درباره بتن کریستالی>

تحقیق درباره بتن کریستالی,بتن کریستالی, بتن تحقیق درباره بتن کریستالی تحقیق درباره بتن کریستالی.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 20 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

اجزاء تشکيل دهنده بتن عبارتند از : سيمان، آب، دانه هاي سنگ و در مواردي مواد افزودني. اکنون ذکر مطالبي چند در مورد اجزاء تشکيل دهنده آن بي معنا نيست.

سيمان

مقدار سيمان و نوع سيمان مصرفي در بتن بستگي به کاربرد بتن دارد. طراحي بتن، تعيين و محاسبه نسبت اختلاط سيمان، آب، دانه هاي سنگ ( شن و ماسه ) براي موارد کاربرد مختلف، از جمله تخصص هاي بارز و پيچيده مهند سين راه و ساختمان مي باشد.

مواد افزودني

هر نوع موادي، جدا از آب، دانه هاي سنگ و سيمان ( منجمله سيمان هاي مخلوط داراي مواد افزاينده) که به هر يک از اجزاء تشکيل دهنده بتن يا به مخلوط آنها اضافه مي گردد، به نام مواد افزودني موسوم است.

دليل افزودن اينگونه مواد به سيمان يا بتن، ايجاد برخي خواص ويژه در بتن به منظور پاسخگويي به برخي نيازهاي کاربردي بتن مي باشد. از جمله عمده ترين اين مواد افزودني عبارتنداز، مواد سرعت زا ( تسريع کننده ) گيرش، کند کننده گيرش بتن، ترکيبات ضد يخ، مواد هوازا، مواد مولد گاز، مواد مقابله کننده با واکنش قليايي ها با دانه هاي سنگ، مواد واتر پروف و مواد رنگي.

آب

نقش آب در بتن عبارتست از :

1- آب با سيمان ترکيب شيميايي مي شود، در اثر اين ترکيب خمير سيمان حاصل مي گردد. ذرات و دانه هاي خنثي شن و ماسه در اين خمير معلق مي مانند تا اينکه خمير سيمان سخت شود.